UNITY MARKI EXIMA

Pewność pracy,
którą pokochasz!

To hasło, które przyświecało projektantom unitów EXIMA.
Od 2000 roku już kilka tysięcy unitów stomatologicznych marki EXIMA znalazło swoje miejsce w gabinetach stomatologicznych na terenie całego kraju, a także poza jego granicami.

Unity marki EXIMA obecnie dostępne są w trzech wersjach: popularnej i lubianej przez lekarzy wersji Max, podstawowych: X1G i X1D (rękawy wiszące) oraz najnowszej wersji NEO. Unit EXIMA to stanowisko pracy stomatologa montowane do fotela stomatologicznego lub bezpośrednio do podłogi.

Unity marki EXIMA wyposażamy w produkowany przez nas fotel stomatologiczny AMICUS. Takie zestawienie zapewnia niezawodność działania dwóch kompatybilnych urządzeń, połączonych w zintegrowaną całość.

Pneumatyczne sterowanie unitem pozwala na niezawodną pracę przez lata, nie ograniczając możliwości wyposażania stanowiska pracy w nowoczesne urządzenia elektroniczne.

MODELE MARKI EXIMAEXIMA NEO
EXIMA NEO
EXIMA MAX
EXIMA MAX
EXIMA X1G
EXIMA X1G
EXIMA X1D
EXIMA X1D
SZCZEGÓŁOWY OPIS

Każdy unit Exima wyposażony jest w wydajny ślinociąg przepływowy, indywidualną regulację wody dla każdej końcówki, przedmuch na każdej końcówce, płynną regulację obrotów, stacjonarną lub ruchomą miskę spluwaczki, wewnętrzny obieg wody destylowanej, sterowanie fotelem z pulpitu lekarza, pneumatyczny hamulec panelu lekarza.

Dodatkowo unity mogą być wyposażone w panel asysty, instalację ssaka chirurgicznego, kamerę z monitorem oraz inne wyposażenie, takie jak końcówki ze światłem bądź bez, mikrosilnik elektryczny lub pneumatyczny, skaler piezoelektryczny, lampę polimeryzacyjną czy piaskarkę.

Fotelem oraz funkcjami spluwaczki i lampy można sterować zarówno z klawiatury panelu lekarza jak i asysty oraz przy użyciu sterownika nożnego.

Unity marki EXIMA standardowo wyposażamy w lampy oświetlające z szerokiej oferty włoskiej firmy G.COMM oraz w najnowocześniejszy osprzęt renomowanego japońskiego koncernu NSK.

Na życzenie zamawiającego unity możemy wyposażyć w urządzenia innych marek.

PRZYDATNE PLIKI


Unit EXIMA przydatne wymiary

Makromed cennik unitów EXIMA i CERTUS marzec 2018

Instrukcja użytkowania unitów marki CERTUS

Instrukcja użytkowania fotela AMICUS

Makromed katalog 2017

NSK katalog 2017
ZAKRES RUCHU

Zakres ruchu fotela Amicus, współpracującego z unitami Exima :

zakres_ruchu

KOLORNIKI

Wzornik kolorów unitu oraz tapicerki fotela

Kolory wydrukowane w katalogu mogą nieznacznie różnić się od kolorów rzeczywistych. Przed dokonaniem wyboru koloru docelowego zalecamy zapoznać się z oryginalnym wzornikiem kolorów. Producent tapicerki zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w zakresie oferowanej kolorystyki.