UNITY MARKI EXIMA

Pewność pracy,
którą pokochasz!

To hasło, które przyświecało projektantom unitów EXIMA.
Od 2000 roku już kilka tysięcy unitów stomatologicznych marki EXIMA znalazło swoje miejsce w gabinetach stomatologicznych na terenie całego kraju, a także poza jego granicami.

Obecnie w naszej ofercie marki EXIMA znajdują się 3 modele, w jednej, nowoczesnej linii wzorniczej, zapoczątkowanej w 2018 roku przez wersję NEO. Z początkiem 2021 roku do oferty dołączył model R1, będący bezpośrednim, odświeżonym następcą popularnego, podstawowego w ofercie modelu X1, w dwóch wersjach: R1G z górnymi odciągami oraz R1D z rękawami wiszącymi.

Unity marki EXIMA wyposażamy w produkowany przez nas fotel stomatologiczny AMICUS. Takie zestawienie zapewnia niezawodność działania dwóch kompatybilnych urządzeń, połączonych w zintegrowaną całość.

Pneumatyczne sterowanie unitem pozwala na niezawodną pracę przez lata, nie ograniczając możliwości wyposażania stanowiska pracy w nowoczesne urządzenia elektroniczne.

MODELE MARKI EXIMAEXIMA NEO
EXIMA NEO
EXIMA R1G
EXIMA R1G
EXIMA R1D
EXIMA R1D
SZCZEGÓŁOWY OPIS

Każdy unit Exima wyposażony jest w wydajny ślinociąg przepływowy, indywidualną regulację wody dla każdej końcówki, przedmuch na każdej końcówce, płynną regulację obrotów, stacjonarną lub ruchomą miskę spluwaczki, wewnętrzny obieg wody destylowanej, sterowanie fotelem z pulpitu lekarza, pneumatyczny hamulec panelu lekarza.

Dodatkowo unity mogą być wyposażone w panel asysty, instalację ssaka chirurgicznego, kamerę z monitorem oraz inne wyposażenie, takie jak końcówki ze światłem bądź bez, mikrosilnik elektryczny lub pneumatyczny, skaler piezoelektryczny, lampę polimeryzacyjną czy piaskarkę.

Fotelem oraz funkcjami spluwaczki i lampy można sterować zarówno z klawiatury panelu lekarza jak i asysty oraz przy użyciu sterownika nożnego.

Unity marki EXIMA standardowo wyposażamy w lampy oświetlające z szerokiej oferty włoskiej firmy G.COMM oraz w najnowocześniejszy osprzęt renomowanego japońskiego koncernu NSK.

Na życzenie zamawiającego unity możemy wyposażyć w urządzenia innych marek.

PRZYDATNE PLIKI


Unit EXIMA przydatne wymiary
ZAKRES RUCHU

Zakres ruchu fotela Amicus, współpracującego z unitami Exima:

zakres_ruchu

KOLORNIKI

Wzornik kolorów unitu oraz tapicerki fotela:

Kolory wydrukowane w katalogu mogą nieznacznie różnić się od kolorów rzeczywistych. Przed dokonaniem wyboru koloru docelowego zalecamy zapoznać się z oryginalnym wzornikiem kolorów. Producent tapicerki zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w zakresie oferowanej kolorystyki.